Vasario 16-sios renginiai

Vilkijos krašto seniūnijos, kultūros, ugdymo įstaigos, visuomeninės organizacijos, verslo įmonės, vietos gyventojai, susibūrę į vieningą šeimą, savo kraštui dovanojo margaspalvę Lietuvos gimtadienio puokštę. Šventės išvakarėse buvo uždegtos atminimo ugnelės ant krašto knygnešių kapų, ant kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo vietos Karalgirio miške, pokario partizanų kankinimų ir perlaidojimo vietose Vilkijoje. Nuo gimnazijos į šv. Jurgio bažnyčią atkeliavo įspūdinga ,, 100 Laisvės žibintų eisena“. Eisenos dalyviai atminties ugneles uždegė prie paminklo – suoliuko Vyčio Kryžiaus kavalieriams, Lietuvos savanoriams.

Vasario 16-osio šventimas prasidėjo šventomis mišiomis. Svečiai ir vietos bendruomenė, pasipuošusi Vilkijos žemės ūkio mokyklos ir neįgaliųjų sąjunga „Viltis“ pagamintais puikiais suvenyriniais ženkleliais, po šv. Mišių, suskambus bažnyčios varpams, susiliejusiems į šventinį visos Lietuvos bažnyčių varpų gaudesį, susirinko šventoriuje.

Mažiausiems vietos gyventojams paleidus į dangų šimtą trispalvių balionų, AB ,,Gija“ atstovai įteikė krašto seniūnui Arūnui Bačiūnui išskirtinio dydžio Lietuvos vėliavą, kurią žmonės nešė į Ringovės piliakalnį. Didingoje eisenoje iki pagrindinės miesto gatvės dalyvavo ir šventinio bėgimo ,,Šimtmečio ugnis“ dalyviai.

Prie Ringovės piliakalnio bėgikams, įveikusiems 5 km. atstumą ir uždegus laužus, buvo įteikiami vardiniai pažymėjimai ir šventinė atributika, kurios plakatinę versiją sukūrė vilkijietis Vykintas Sniečkus ir kurią dovanojo kraštietis Kęstutis Markevičius. Gausių plojimų sulaukė visi vyresniojo ir jauno amžiaus dalyviai, tarp kurių buvo ir parapijos klebonas Linas Šipavičius. Šventinės eisenos dalyviams užnešus 70 metrų ilgio Lietuvos trispalvę į piliakalnio viršūnę, papuoštą vietos kalvio Raimondo Jokimavičiaus menišku dirbiniu, simbolizuojančiu Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, Nemuno kloniais ir miškais nuvilnijo ,,Tautinė giesmė“.

Pasigrožėjus įspūdingais vaizdais, pabendravus tarpusavyje, pasivaišinus seniūnaitės Drąsutės Danilevičienės ant laužo verdama arbata, šventės dalyviai gausiai susirinko į Vilkijos gimnaziją. Šventiniame minėjime ,,Vienybė težydi“

Vilkijos klebonas Linas Šipavičius pasveikino Vilkijiečius su švente.

​Šventės video