Kalėdų eglutė Saulėtekiuose

Gruodžio 8 d. popietę Akuotų kaime (Saulėtekiai) sužibo įspūdinga Vilkijos krašto Kalėdinė eglutė. Į tradicinę šventę, kuri nuo 2012 m. organizuojama pagerbiant šv. Mikalojų – Kalėdų senelio prototipą, susirinko gausus būrys vaikučių ir jų artimųjų.
Šiais metais mažieji Vilkijos apylinkių gyventojai buvo apdovanoti ypatingai dosniomis dovanėlėmis, kurioms spalvingus ekologinius krepšelius dar vasarą pagamino ir į Lietuvą atgabeno Reinbeko (Vokietija) Šv. Elžbietos seserų kongregacijos vienuolyno sesuo M. Myrta.
Įžiebus nuostabią, originaliais, vietos gyventojų rankų darbo papuošalais išdabintą eglutę, prasidėjo tikra kalėdinė pasaka, kvepianti gardžiais meduoliais, šokoladu ir marcipanais. Mažieji šventės dalyviai ir svečiai kartu su Vilkijos mėgėjų teatro ,,Vizija“ artistais (vad. I. Štilpaitė“) šoko ratelius, skanavo karštus gėrimus, vaišinosi vietoje keptais skanumynais, gėrėjosi fejerverkais, kuriuos dovanojo AB ,,Vilkijos ūkis“ (vad. Č. Tallat-Kelpša).

Renginį parėmė Vokietijos krikščioniškos organizacijos – Reinbeko (Vokietija) Šv. Elžbietos seserų kongregacijos vienuolynas, Vokietijos įmonė ,,Color Expert“ ir jos atstovas Tomas Šukaitis, Seelscheido miesto evangelikų bažnyčia, med. mokslų daktaras Dieter Klein, Vilkijos šv. Jurgio parapija, Saulėtekio bendruomenės centras ir jo narys Franz Baesch.

Straipsnis ir foto Laimos Borovajos, Vilkijos kultūros centro direktorės