Seredžiaus parapija

Pirmoji pavasario šventė – Kazimierinės

Nors laukai dar užkloti sniegu, tačiau kovas jau pranašauja pavasarį. O kad jis ne už kalnų, mums primena viena pirmųjų pavasario švenčių – Šv. Kazimieras. Šv. Kazimiero atlaidai – pirmieji metų atlaidai mūsų bažnyčioje. Nepaisydami vis dar neatlėgusio šaltuko, parapijiečiai susirinko bažnyčion pasimelsti ir paprašyti Šv. Kazimiero malonės, kad sergėtų ir vestų doros keliu mūsų tautą, o ypač jaunus žmones, nes jis yra Lietuvos ir lietuviškojo jaunimo globėjas. Po Šv. Mišių į Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro sporto salę susirinkusius serediškius ir svečius pasveikino klebonas Linas Šipavičius, primindamas, kad seniau ši diena buvo vienintelė diena per gavėnią, kai buvo galima linksmintis. Tada Vilniuje, Katedros aikštėje, ruošdavo Kaziuko mugę. Šiandien ši graži tradicija išplitusi po visą Lietuvą. Klebonas Linas palinkėjo, kad, laiminama Šv. Kazimiero, mūsų maža tauta būtų tarsi žiburys ant kalno, spindėtų skaidriu tikėjimu nepalaužiama viltimi. Gražiais žodžiais buvo pasveikinti ir su meile keptais tradiciniais meduoliais apdovanoti Kazimierai, Kaziukai, Kazytės bei jų vaikai ir anūkai. O tada prasidėjo prekyba! Kas medų ar saldumynus siūlė, kas duonos ar pyragų prikepė, kas šaukštų pridrožė ar žvakių nuliejo… Vieni siūlė, kiti pirko ar derėjosi… Aplinkui sukiojosi tautiniais rūbais apsirengusios “Kazytės”, norėdamos išsiaiškinti, kuris pardavėjas linksmiausias ar kuris išradingiausiai prekes siūlo, kuris pats jauniausias ar labiausiai patyręs… Niekas nebuvo pamirštas, visi jie buvo apdovanoti išradingais medaliais ir smagiomis Seredžiaus kapelijos “Aidija”, vadovaujamos A. Mačėnienės, melodijomis.
​Šurmuliavo ir linksminosi mugės dalyviai, kol šventės vedėjai nepaskelbė loterijos be pralaimėjimų pradžią. Tereikėjo nusipirkti už du eurus bilietėlį, ir laimė tikrai aplankys! Nelaimėjusių nebuvo: kas išlošė dėžę obuolių ar krepšį svogūnų, kas grūdų ar bulvių maišą, kas medaus puslitrį, žolelių arbatos ar uogienės stiklainį... Surinkta 160 eurų, kurie bus skirti Carito, moterų klubo veiklai, būsimai Seredžiaus miestelio jubiliejinei šventei rengti. Loteriją rėmė Seredžiaus krašto ūkininkai, parduotuvių savininkai ir kiti geri žmonės. Šventė tęsėsi. Smagiai grojo muzikantai, linksmus žaidimus išbandė vaikai ir jaunimas. Praalkusieji vaišinosi Carito vadovės D. Eidukienės surengtoje agapė. Margarita Baršauskienė, Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro mokytoja .

Antraštė